Porównywarka ubezpieczeń turystycznych

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych, aby w kilka minut porównać kwotę i zakres ochrony w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych w tym samym czasie. Wybrane ubezpieczenie podróżne można zakupić przez internet płacąc kartą lub przelewem. Dotychczas ponad 250 000 Klientów zaoszczędziło kupując ubezpieczenie z nami.

Jak szybko otrzymam polisę ubezpieczeniową?

Natychmiast po zaksięgowaniu składki w systemie płatności otrzymasz dokument w formacie PDF potwierdzający zakup ubezpieczenia turystycznego. Automatycznie wygenerowana polisa dotrze na Twój adres mailowy podany w danych kontaktowych w ciągu kilku minut po opłaceniu składki. Gotowy dokument ubezpieczenia można pobrać i wydrukować.

Co robić w razie konieczności skorzystania z ubezpieczenia?

Ubezpieczenie turystyczne w swoim zakresie ochrony najczęściej obejmuje pomoc w razie nieszczęśliwych wypadków, kradzieży czy konieczności skorzystania z pomocy medycznej. Jeśli któreś z tych zdarzeń wystąpi, w pierwszej kolejności należy je zgłosić do Centrum Alarmowego, którego numer telefonu znajduje się na dokumencie polisy. Kontaktując się z towarzystwem ubezpieczeniowym otrzymasz niezbędne informacje na temat tego, jak postąpić w konkretnej sytuacji, np. gdzie szukać pomocy: medycznej (adresy szpitali i przychodni) lub władz (namiary na jednostki policji, konsulaty i ambasady). Jeśli nie masz możliwości kontaktu z Centrum Alarmowym od razu po zajściu zdarzenia, musisz to zrobić później, najszybciej jak to możliwie. Należy zachowywać wszystkie rachunki i faktury, które otrzymasz w placówkach medycznych, aptekach, hotelach itp. - są one podstawą do pokrycia kosztów leczenia i otrzymania odszkodowania. Szczegółowe informacje odnośnie procedury postępowania przy zgłaszaniu zdarzenia można znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Jaki kraj wskazać w ubezpieczeniu jeśli jadę do kilku państw?

Należy wskazać kraj, w którym będzie się przebywało najdłużej lub kraj docelowy (o ile przez inne państwa tylko się przejeżdża). Podróżując do takich krajów jak Australia, Japonia, Kanada, Stany Zjednoczone najlepiej zaznaczyć jedno z tych państw jako miejsce docelowe – dzięki temu w porównywarce wyświetlą się oferty z wysokimi sumami gwarantowanymi kosztów leczenia adekwatne do poziomu usług w tych krajach. Ubezpieczenie turystyczne zazwyczaj swoim zakresem obejmuje grupę państw: np. tylko kraje Europy lub wszystkie kraje świata, dlatego warto zapoznać się z zakresem polisy przez jej zakupem.

Posiadam kartę EKUZ, czy pomimo to potrzebuję ubezpieczenia?

Tak, ponieważ Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest akceptowana tylko i wyłącznie w placówkach publicznych krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz EFTY. EKUZ gwarantuje tylko najbardziej podstawową pomoc medyczną niezbędną do ratowania życia oraz zdrowia. Każdy lekarz przyjmujący w placówce medycznej indywidualnie klasyfikuje przypadek. Karta nie pokrywa także kosztów transportu powrotnego do kraju oraz zakupu leków i środków opatrunkowych.

Czy zakup polisy jest bezpieczny?

Kupno ubezpieczenia turystycznego poprzez naszą porównywarkę jest w pełni bezpieczne dzięki zastosowaniu szyfrowanego połączenia. Nasza strona internetowa jest zweryfikowana i gwarantuje ochronę danych osobowych naszych Klientów. Korzystamy z nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym wystawienie dokumentu ubezpieczenia oraz dokonanie płatności online jest bezpieczne. Na naszej stronie wykorzystujemy system płatności online firmy Dotpay, która zapewnia ochronę transakcji internetowych.
Porównujemy 7 najlepszych ubezpieczeń turystycznych | Wakacyjnapolisa.pl Potrzebna polisa turystyczna? Wybierz najtańsze ubezpieczenie z optymalną ochroną - porównaj najlepsze ubezpieczenia podróżne z 7 firm i kup polisę online w 3 min. wakacyjnapolisa
4.73 /5 z 15 ocen
Twoja ocena została już dodana: {{ratingCtrl.existingRating}}
cancel down-arrow back next angle-left angle-right cancel-tab